O mnie

O mnie

Kilka słów o mnie oraz o tym blogu.

O mnie

Tomasz Jędrzejewski - programista Javy, lider techniczny. Od kilku lat w wolnym czasie realizuje projekty długodystansowych pieszych wędrówek po Europie. Na co dzień mieszka w Krakowie.

Projekty

Informatyka:

  • Gradle Chainsaw Plugin - wtyczka do budowania modułowych aplikacji Javy 9
  • Catch me... if you can! - prezentacja na Devoxx Poland 2017

Podróże:

Blog

Blog ten jest miejscem, na którym publikuję artykuły związane z kilkoma moimi pasjami. Jest to informatyka, są to podróże, jest to urbanistyka oraz zbiór pobocznych pasji, które nie zasłużyły na razie na dedykowany temat. Chcę, aby wpisy były nie tylko ciekawe merytorycznie, ale i ozdobione dobrymi fotografiami oraz innymi materiałami pomocniczymi. Projekt ma charakter niekomercyjny i prowadzę go pro publico bono.

Pierwszego bloga założyłem w 2005 roku pod tym samym adresem, co obecny. Istniał on do 2011 roku, zdobywając całkiem niezłą popularność i wiernych czytelników. Później na prawie 5 lat zawiesiłem blogowanie, by wrócić do niego w 2016 roku. Nowy blog był początkowo zorientowany wyłącznie na podróże, lecz później postanowiłem wrócić do sprawdzonych wzorów i rozszerzyłem jego tematykę, tworząc także autorską szatę graficzną i oprogramowanie.