zone84 na start

zone84 na start

Przez ostatnie dwa miesiące pracowałem nad nowym blogiem IT, który dzisiaj ma swoją premierę: zone84.tech

sobota, 5 marca 2022

Informatyka

Przez ostatnie dwa miesiące pracowałem nad projektem nowego bloga IT i dzisiaj pragnę zaprezentować go publicznie: zone84.tech. Jest to anglojęzyczny blog dla developerów Javy i Kotlina, w którym dzielę się moim wieloletnim doświadczeniem zawodowym i pomagam zrozumieć współczesne techniki tworzenia oprogramowania. Zależy mi, aby wychodzić poza typowe "quick starty" i przewodniki po technologiach, koncentrując się bardziej na praktycznych problemach. Zadbałem też o stronę wizualną oraz redakcyjną, poświęcając sporo czasu temu, aby artykuły były zwięzłe, przejrzyste i napisane zrozumiałym językiem. Mam nadzieję, że dzięki temu blog znajdzie wielu czytelników.

Dlaczego właściwie zacząłem oddzielnego bloga? Cóż... wynika to z prostego spojrzenia na ten blog, zyxist.com, który istnieje już w sieci (z przerwami) przez bagatela 17 lat. Zacząłem prowadzić go w 2005 roku, będąc jeszcze w liceum. W 2016 przeszedł on reaktywację, tyle że próbowałem blogować wg doświadczeń sprzed dekady. Tymczasem Internet mocno się przez lata zmienił. Zauważyłem, że bardzo ważna jest specjalizacja. Szczerze, blogi o wszystkim nawet mi już średnio się podobają, a po tym blogu widziałem, że mieszanie tematów z różnych bajek rodzi też wiele praktycznych problemów, choćby z odpowiednim zorganizowaniem nawigacji. Wyciągnąłem wnioski, popatrzyłem, jak wszystko działa dzisiaj i zwyczajnie dostosowałem się. Na zyxist.com nie będą pojawiać się już żadne nowe artykuły IT. Niektóre z dotychczasowych już znalazły miejsce na nowym blogu, inne będę zapewne sukcesywnie przenosił. Dlatego jeszcze raz pragnę zaprosić wszystkich developerów na zone84.tech i mam nadzieję, że nowy projekt przypadnie Wam do gustu.

Niestety start nowego projektu przypadł na bardzo trudny i ciężki czas wojny w sąsiedniej Ukrainie. Nie tak sobie wyobrażałem dzień startu. Sam blog miał wystartować zresztą już tydzień temu, ale zamiast tego ruszyłem wysyłać pomoc oraz pojechałem na granicę pomóc w wożeniu uciekających przed wojną ludzi. Ukraińcy, macie moje wsparcie i to nie jest moje ostatnie słowo, jeśli chodzi o pomoc.

Tomasz Jędrzejewski

Programista Javy, lider techniczny. W wolnych chwilach podróżuje, realizując od kilku lat projekty długodystansowych wypraw pieszych.

Autor zdjęcia nagłówkowego: Marcel., CC-BY-2.0

zobacz inne wpisy w temacie

Informatyka

poprzedni wpis Ratpack, JPA i RxJava

Komentarze (0)

Skomentuj

Od 3 do 40 znaków.

Wymagany, anonimizowany po zatwierdzeniu komentarza.

Odpowiedz na pytanie.

Edycja Podgląd

Od 10 do 8000 znaków.

Wszystkie komentarze są moderowane i muszą być zatwierdzone przed publikacją.

Klikając "Wyślij komentarz" wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych w nim danych osobowych do celów moderacji i publikacji komentarza, zgodnie z polityką prywatności: polityka prywatności