Dzienniki na Facebooku

Wczoraj “Dzienniki zyxowe” zawitały na Facebooka. Zapraszam do odwiedzenia oficjalnego profilu bloga i polubienia go. Profil będzie pełnił rolę dopełniającą do bloga. Planuję tam publikować również dodatkowe, krótkie wpisy jako uzupełnienie do tego, co dzieje się na blogu. Tam też... »

Moje Camino - część 2

Dzisiaj zabieram Was w kolejną część wędrówki szlakiem Camino del Norte w Hiszpanii. W poprzednim wpisie dotarliśmy do serca Kraju Basków, Bilbao, zaś dzisiaj wejdziemy do kolejnej prowincji, Kantabrii i przebędziemy drogę do jej stolicy, Santander. Tym razem opisy będą... »

Mapa Camino del Norte

Do Santiago szedłem trochę na oślep. Do dyspozycji miałem jedynie strzałki i hiszpańskojęzyczny przewodnik ze schematami etapów, pełnymi błędów i niedokładnie oddającymi odległości. Przejścia nie nagrałem GPS-em, ponieważ takowego wtedy nie posiadałem, ale po powrocie siadłem i kawałek po kawałku... »

Weekend w Snowdonii

Snowdonia to park narodowy w północnej Walii obejmujący jej najwyższy szczyt, górę Snowdon (1085 m.n.p.m.) oraz okoliczne tereny. Chciałbym dzisiaj przedstawić propozycję weekendu w północnej Walii na bazie spontanicznej wyprawy, którą odbyłem wspólnie z kolegą. Wszystko zaczęło się bardzo prozaicznie.... »

British National Grid

Zgodnie z obietnicą dzisiaj szerzej o układzie współrzędnych stosowanym na brytyjskich mapach, czyli tzw. Ordnance Survey National Grid reference system lub w skrócie British National Grid. Spotkasz się z nim na pewno, jeśli na przykład wybierasz się na wędrówkę po... »