Tomasz Jędrzejewski

Programista i miłośnik pieszych wypraw.

Ktom ja

Z zawodu, zamiłowania i wykształcenia informatyk. Od ponad pięciu lat programuję zawodowo w Javie, wcześniej zaś udzielałem się na scenie PHP. Oprócz programowania, prowadzę też od jakiegoś czasu szkolenia IT dla innych pracowników firmy, cały czas rozwijając swój warsztat w tej dziedzinie. Na skutek różnych zdarzeń, zgłębiłem też tematykę testowania, a zwłaszcza prowadzenia projektów automatyzacji testów wielkiej skali, tworzenia frameworków i innych narzędzi dla tego tpyu projektów. Jeśli chcesz poczytać coś o informatyce, zapraszam na mojego bloga technicznego techvival.zyxist.com prowadzonego w języku angielskim.

Jednak informatyka to jedno, w końcu świat zredukowany do paru prostokątów o wymiarach ok. 20-30 cali, byłby dość smutny. Moją druga pasją są podróże, a szczególnie wędrówki piesze na długich dystansach, które praktykuję od kilku lat. Zaczęło się od przejścia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, zaś obecnie mam za sobą takie wyprawy, jak Droga Św. Jakuba, Cape Wrath Trail czy częściowe przejście wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku. Podróże są dla mnie czymś dużo więcej niż “pojechaniem w ciekawe miejsce”. To z jednej strony okazja na trochę samotności i refleksji, do totalnego wyhamowania i wyłączenia się z biegu spraw, by spojrzeć na wszystko z nowej perspektywy. Z drugiej - to ludzie, ich historie i to kim są. Ludzie, których spotkanie jest warte wiele więcej niż cały wysiłek włożony w dotarcie do określonego miejsca. Gdy wracam, świat wygląda już zupełnie inaczej, bo ja jestem kimś innym… i ciągle uczę się, jak z tych podróży wycisnąć maksimum.

Wykorzystane materiały

Przy tworzeniu tego bloga wykorzystałem kilka materiałów, których twórców chciałbym poniżej uhonorować, zgodnie z zasadami, na jakich ich twórczość można wykorzystywać:

O ile nie zostało zaznaczone inaczej, pozostałe zdjęcia i teksty są mojego autorstwa.